tõusumärk

Tõusumärk – mis see on ja mida see tähendab?

Kui keegi küsib Sinult, mis tähtkujust Sa oled, siis tõenäoliselt vastad Sa talle enda päikesemärgi järgi, et oled Lõvi, Kaljukits või Skorpion. Sest päikesemärk on kõige levinum astroloogiline kontseptsioon ja seda on sünnikuupäeva järgi kõige lihtsam kindlaks teha. Mitte alati muidugi, eriti kui oled sündinud täpselt kahe märgi vahel – sellisel juhul tasub täpsemalt järele uurida, millal Päike liikus ühest märgist teise, sest päikesemärk saab olla vaid üks või teine – mitte kahe märgi segu.

Astroloogilise sünnikaardi seisukohalt on aga tõusumärk isegi olulisem kui päikesemärk, sest tõusumärgi paiknemine määrab kogu sünnikaardi majade paiknemise.

Mis on tõusumärk?

Tõusumärk on sodiaagimärk, mis tõusis Sinu sünnihetkel idahorisondil selles kohas, kus Sa sündisid.

Kui Päike viibib igas sodiaagimärgis umbes 30 päeva, siis tõenäoliselt jagad Sa sama päikesemärki väga paljude inimestega, kuid samas ei ole te kõik ühesugused. Kiirelt muutuv tõusumärk vahetab märki umbes paari-kolme tunni järel, vahel ka kiiremini – isegi poole tunni järel. Sünnikaart koosneb aga 12 majast, millest iga kirjeldab Sinu elu erinevat osa ning tõusumärk on see, mis määrab, kust algab Sinu esimene maja – muutes Sinu sünnikaardi ainulaadseks ja ainult Sinule omaseks.

Esimene maja (ja seega ka Sinu tõusumärk) sümboliseerib Sinu esmapilgul nähtavat olemust ning füüsilist keha ja välimust. See märk kirjeldab Sind nii, nagu teised Sind esimest korda kohates näevad ehk esmamulje, mille teistele jätad – kas tahtlikult või tahtmatult. Vahel võib see olla ka mask, mida Sa kannad maailma ees, et varjata oma tõelist sisemust – eriti kui Sinu Päike ja Kuu on mõnes teises märgis või on Sinu astsendent pingestatud. Samas võib tõusumärk kirjeldada ka Sinu varajast lapsepõlve või sünnimomenti.

Kuidas leida enda tõusumärki?

Kõige lihtsamini saab enda tõusumärgi teada isiklikust sünnikaardist. Viimase koostamiseks võid kasutada mõnda internetisaiti, kus pakutakse tasuta sünnikaardi koostamise võimalust: näiteks astro.com või astro-seek.com. Tõusumärgi jaoks on aga väga oluline teada enda täpset sünnikellaaega. Võid seda uurida enda vanematelt või teha päringu Rahvusarhiivi. Ilma kellaajata ei ole kahjuks võimalik tuvastada õiget tõusumärki ega määrata seetõttu ka majade paiknemist sünnikaardil.

Tõusumärkide kirjeldused

Tõusumärgi kirjelduse lugemisel tasub meeles pidada, et juhul kui Sinu astsendendi lähedusse (ja üldse esimesse majja) jääb planeete, siis muudavad need tajutavat esmamuljet, mida konkreetne märk peaks teistele edasi andma. Samuti mõjutavad seda aspektid, mida astsendent või esimeses majas paiknevad planeedid teevad teiste sünnikaardis paiknevate planeetidega. Näiteks inimene, kel on Kaalude tõusumärk, kuid kelle astsendent on ühenduses Marsiga näib hoopis teistsugune, kui see, kellel seda ühendust pole. Lisaks omab olulist rolli, millises majas ja märgis paikneb sünnikaardis tõusumärki valitsev planeet. Seega annab alljärgnev kirjeldus edasi üldise mulje ja ei pruugi olla täpne iga inimese puhul.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et