jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

skorpion tähtkuju

Skorpion

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 5. majas. Kohtamisteks ja romantilisteks suheteks pole see tõenäoliselt kõige soodsam aeg. Võid kogeda takistusi suhetes – näiteks omavahelise geograafilise distantsi tõttu (kaugsuhte näol) või sekkub suhtesse keegi teine. Saturn 5. majas võib tuua ka takistusi pisipere planeerimisel või siis vastupidi, saad just lapsevanemaks, mis sunnib Sind võtma rohkem vastutust. Kuna see maja on seotud ka loomingulisusega, siis tegeled tõsisemalt oma hobidega ja panustad neisse rohkem aega, võimalik, et just sel ajal paned idanema mõned seemned, mis võivad Sulle tulevikus kasuks tulla. Või hoopis vastupidi, nii väga kui Sa ka sooviksid, siis ei jää sel perioodil üldse aega hobidega tegelemiseks. Vahel võib Saturn mõjuda ka täieliku tujurikkujana ning koged hoopis probleeme inspiratsiooni leidmisel. Võid olla tavapärasest tõsisem ning Sul on keeruline olla mänguline ja seikluslik ning tunda elust rõõmu.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 6. ja 12. majas, mis on seotud Sinu igapäevatöö, harjumuste ja tervisega. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võimalik, et pead mingid halvad harjumused maha jätma, tegema korrektuure enda toitumises, unegraafikus või liikumisharjumustes. Välistatud ei ole ka karjäärimuutus või töökohavahetus. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub lõplikult Sinu 4. majja, mis on seotud koduse elukorralduse, kinnisvara ja vanematega. Selle transiidi ajal, võiks öelda, et Sa läbid justkui puhastustule – Sa ei talu enam valesid ja valskust ega võltsi maskeraadi. See on aeg avastada, kuhu Sa tegelikult kuulud, kes on Sinu tõeline perekond ning kuidas, kus ja kellega Sa päriselt tahad elada. Toimuvad muutused nii perekondlikes suhetes kui ka elukohas või elukorralduses. Kuna Pluutot seostatakse ka teispoolsuse ja surmaga, siis võib mõnel juhul tulla ette ka vanemate kaotust (kuid pane tähele, et transiit kestab 20 aastat).

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter liigub mai lõpuni Sinu 7. majas, mis toob õnne ja optimismi partnerlussuhetes. Kui oled vallaline, siis just nüüd on hea aeg kohata kedagi erilist. Kui oled aga suhtes, siis võib see viia suhte uuele ja veel paremale tasandile – kas läbi kihlumise, kokkukolimise, abiellumise või lihtsalt lähedustunde suurenemise. Klientidega töö puhul võib suureneda teenust soovivate klientide hulk. Õnnetähe all kulgevad ka ärilised partnerlussuhted, seega kui oled huvitatud kellegagi koos näiteks ettevõtte loomisest, siis Jupiteri transiidil selles majas sujub teie omavaheline suhtlus ja koostöö vägagi hästi. Aprilli keskpaigas tehakse mõnele ootamatu abieluettepanek, teisele aga soodne koostööettepanek.

Mai lõpus liigub Jupiter Sinu 8. majas, tuues Sulle küllust ja häid võimalusi teiste inimeste rahade majas. Võib juhtuda, et saad ootamatu laenutagastuse pereliikme, sõbra või partneri kaudu või saad hoopis kindlustusraha, maksutagastuse või päranduse. Juhul kui oled plaaninud laenu võtta, siis nüüd on selleks soodne aeg. Samas võib Jupiter tuua sissetulekute suurenemist mitte otseselt Sulle, vaid hoopis Sinu partnerile. See transiit on suurepärane aeg ka erinevate „tabuteemade“, nagu maagia, astroloogia, okultism või esoteerika, õppimiseks. Või hoopis psühholoogia õppimiseks või iseenda psühholoogiliste sisedilemmade lahendamiseks ja hingeliseks tervendamiseks.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 10. majas ja sel perioodil võid tunda energiasööstu karjääri- ja töövaldkonnas. Tähelepanukeskmesse võib sattuda ka Sinu reputatsioon. Kui oled plaaninud muudatusi töökoha vahetamiseks, siis nüüd on Sul jaksu, tahtmist ja ambitsiooni seda teha. Tunned ennast enesekindlalt ja pealehakkamisest ei jää ka puudu. Marsi retrograadi ajal võid tunda (eriti kui oled päevasel ajal sündinud) tugevat tungi lõigata läbi kõik vanad tööalased sidemed ja põletada sillad ning siirduda uutele jahimaadele. Vahel võivad juhtuda ka mingid välised sündmused, mis sunnivad Sind seda tegema. Marss toob endaga kaasa energiatulva, seega eriti retrograadi ajal võid olla tavapärasest kergemini ärrituvam ja kalduda impulsiivsusele. Võimalik, et eriti närvidele käivad Sulle sel ajal ülemus(ed).

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis plaane teed õppimise või reisimise kohta, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 9. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et