Lõvi
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

lõvi tähtkuju

Lõvi

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub märtsi teise pooleni Sinu 11. majas, mis võib tuua rohkem läbikäimist või ühiseid projekte sõprade ja tuttavatega. Võimalik, et pead võtma enda kanda juhirolli, et asjad liikuma panna, isegi kui Sa tavaliselt ei kipu ohje enda kätte haarama. Sel perioodil võib tulla ette ka rohkem erinevaid seltskondlikke üritusi. Marsi retrograadi ajal võid aga kergemini ärrituda ja kalduda impulsiivsusele, seega püüa hoiduda seda teiste peal välja elamast ning enne mõtle ja siis ütle. Samas annab see transiit Sulle julgust enda või sõprade eest välja astuda – seega, kui tekib olukord, kus pead vajalikuks sekkuda, siis käitu enda sisetunde järgi.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub kuni märtsini veel Sinu 7. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. See transiit muudab suhted teistega keeruliseks. Kui oled romantilises suhtes, siis viimased aastad võivad tunduda kui Kolgata tee – küsimus on selles, kas tekkinud ebakõlad on ületatavad või ületamatud. Saturn paneb suhted proovile ja kui vundament on nõrk, siis võib juhtuda, et suhe ei pea proovikividele vastu. Siinkohal on aga vajalik kuulata enda sisehäält. Kas Sa ikka tahad selles suhtes olla? Kas panustate suhtesse võrdselt? Kas Sa üldse oled valmis pühendumiseks või tahad pigem üksi olla? Katsumused suhete vallas ongi Saturni test, et Sa jõuaksid nendes küsimustes selgusele.

Märtsis liigub Saturn järgmiseks peaaegu 4 aastaks Sinu 8. majja. Selles majas kipub Saturn jätma Sind omapäi, et vaadata, kas Sa suudad ise hakkama saada. Sa võid tunda, et teised ei toeta Sind piisavalt (olgu finantsiliselt, emotsionaalselt või füüsiliselt) ning selle õppetunni ülesanne ongi muuta Sind sitkemaks, sest ainult läbi raskuste on võimalik saada tugevamaks ja vastupidavamaks. Sa pead õppima olema iseenda suurim tugi, leidma ise vajalikud vahendid ja tõestama maailmale, et Sa saad ise hakkama. See ei tähenda, et Sa jääd täielikult toetuseta, kuid kindlasti tunned Sina ise seda vähem või lihtsalt ei oska märgata. Tihti on sel perioodil rahaliselt kitsam ja tuleb vähemaga läbi ajada.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meid piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub kevadel viivuks Sinu 7. majja. Kui arvasid, et Saturn on oma õpetused juba suhete vallas Sulle kätte jaganud, siis oota vaid, kuni Pluuto ennast seal sisse sätib. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid partnerlussuhtes või üldiselt selles, kuidas suhestud teiste inimestega. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto eesmärk selles majas on lubada Sul suhetes olla Sina ise, oma tõelises ilus ja valus, eemaldades selleks kiht kihi haaval kõik maskid. Mida rohkem Sa varjad või ilustad oma tegelikku olemust, seda dramaatilisemad saavad olema muutused.  

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub aasta esimeses pooles Sinu 9. majas, avardades Sinu ellusuhtumist ja maailmapilti, kas läbi reisimise ja võõraste kultuuride tundmaõppimise või erinevate teadmiste kogumise. Sinu ellu võib tulla õpetaja või mentor, kes aitab avardada Sinu maailmapilti või uskumusi. Oled tavapärasest enam huvitatud ka spirituaalsetest, religioossetest või filosoofilistest teemadest. Samas on see ka soodne aeg uute õpingutega alustamiseks või laabuvad hetkel käsil olevad õpingud lihtsama vaevaga.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Jupiter liigub aasta teises pooles Sinu 10. majas, mis on soodne aeg karjääri ja avaliku reputatsiooni osas. Hea aeg alustada uusi projekte või siirduda uuele töökohale, küsida kauaoodatud palgatõusu või alustada hoopis oma ettevõttega. Kui oled jäänud ootama, et Sulle kukub miski niisama sülle, siis nüüd on aeg haarata ohjad enda kätte. See transiit võib tuua Sulle ka kauaoodatud autasud ja preemiad, kas medaliga koolilõpetamised või suurepärased tööpakkumised. Unista nii suurelt, kui julged, sest Jupiter on helde!

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Veenus jääb sel suvel pikemalt peatuma Sinu 1. majas. Tunned ennast oivaliselt – enesekindlalt ja atraktiivselt. Tõenäoliselt pöörad nüüd rohkem tähelepanu oma füüsilisele välimusele ja maneeridele ning pole välistatud ka elegantne ja silmapaistev stiilimuutus (seda on soovitatav teha enne või pärast Veenuse retrograadi). Teised peavad Sind meeldivaks ja naudivad Sinuga suhtlemist. Luba endale sel perioodil midagi head ja hellita end pisut, näiteks väikese külastusega spaasse või ilusalongi või hoopis täienda enda garderoobi mõne võrratu riideesemega – mis iganes Sulle rõõmu ja naudingut pakub. Veenuse liikumisel Sinu 1. majas muutuvad suhted ja eriti partnerlussuhted Sinu jaoks olulisemaks. Veenuse retrograadi ajal võivad vahel kerkida päevakorda taas suhted või sündmused 8 aasta tagusest ajast (2015. a suvel). Vahest on aeg mõned suhted üles soojendada? Kuid on ka võimalik, et pead tol ajal tehtud otsused uuesti üle vaatama – kas oled sellega rahul või on jäänud miski kripeldama ja oleks vajalik lahtised otsad kokku sõlmida?

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutuste mõju oled tundnud eelmise aasta jooksul kodu ja vanemate ning karjääriga seotud majade teljel (4. ja 10. maja). Need teemad võivad jätkuda veel sel aastal. Nendes majades toimuvate varjutuste korral võib ette tulla elukohavahetust või muul moel muutuseid koduses keskkonnas (nt kokkukolimise või remondi näol). Samas võivad uued algused ja lõpud puudutada hoopis Sinu vanemate elu või Sinu suhteid vanematega. Võid kogeda ka muutuseid ka karjäärivallas – nt ametikõrgenduse või hoopiski töökohavahetuse näol. Sel aastal hakkavad varjutused toimuma aga Sinu 3. ja 9. majas. Tugevamalt tunned neid muutuseid oktoobrist alates. Võimalik, et mingid elusündmused panevad Sind ümber hindama oma seniseid tõekspidamisi ja maailmavaateid. Võid kogeda ka uusi alguseid või mingi elufaasi lõppu suhtlemises õdede-vendade ja teiste lähisugulaste või naabritega. Kuna mõlemad majad on seotud reisimisega, siis võid oodata muudatusi ka selles vallas – see võib tähendada nii suuremat (või hoopis väiksemat) reisimishimu kui ka teadmistejanu. Millisel moel see täpsemalt võib Sind mõjutada, sõltub Sinu isiklikust sünnikaardist.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et