jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

lõvi tähtkuju

Lõvi

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 8. majas. Selles majas kipub Saturn jätma Sind omapäi, et vaadata, kas Sa suudad ise hakkama saada. Sa võid tunda, et teised ei toeta Sind piisavalt (olgu finantsiliselt, emotsionaalselt või füüsiliselt) ning selle õppetunni ülesanne ongi muuta Sind sitkemaks, sest ainult läbi raskuste on võimalik saada tugevamaks ja vastupidavamaks. Sa pead õppima olema iseenda suurim tugi, leidma ise vajalikud vahendid ja tõestama maailmale, et Sa saad ise hakkama. See ei tähenda, et Sa jääd täielikult toetuseta, kuid Sina ise tunned, et Sind toetatakse vähem või Sa lihtsalt ei oska märgata (või ei vasta see toetus Sinu ootustele). Tihti on sel perioodil rahaliselt kitsam ja tuleb vähemaga läbi ajada. See võib mõjutada ka partneri rahaasju ja hoopis temal on sissetulekute teenimisega keerulisem, kuid läbi ühiste rahaasjade mõjutab see ka Sind. Saturni liikumisel läbi 8. maja võib olla raskusi laenu tagasimaksetega (või ka laenu taotlemisega) ning investeeringute kaudu kipub raha pigem käest kaduma kui sisse tulema, seega tasub olla ettevaatlik, kuhu enda raha paigutad.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 9. ja 3. majas. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võimalik, et mingid elusündmused panevad Sind ümber hindama oma seniseid tõekspidamisi ja maailmavaateid. Võid kogeda ka uusi alguseid või mingi eluetapi lõppu suhtlemises õdede-vendade ja teiste lähisugulaste või naabritega. Kuna mõlemad majad on seotud reisimisega, siis võid oodata muudatusi ka selles vallas – see võib tähendada nii suuremat (või hoopis väiksemat) reisimishimu kui ka teadmisjanu. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub sel aastal lõplikult Sinu 7. majja. On aeg muutusteks suhete vallas, nii partnerlussuhtes kui ka üldiselt. Pluuto eesmärk selles majas on lubada Sul suhetes olla Sina ise, oma tõelises ilus ja valus, eemaldades selleks kiht kihi haaval kõik maskid. Mida rohkem Sa varjad või ilustad oma tegelikku olemust, seda dramaatilisemad saavad olema muutused. Võid kogeda suhetes teistega kontrollivajadust, võimukust ja manipuleerimist ning seda teiste poolt või ise neid võtteid kasutades. On aeg õppida ennast väärtustama, kasvatada enesekindlust ja selgroogu.       

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter liigub mai lõpuni Sinu 10. majas, mis on soodne aeg karjääri ja avaliku reputatsiooni osas. Hea aeg alustada uusi projekte või siirduda uuele töökohale, küsida kauaoodatud palgatõusu või alustada hoopis oma ettevõttega. Kui oled jäänud ootama, et Sulle kukub miski niisama sülle, siis nüüd on aeg haarata ohjad enda kätte. See transiit võib tuua Sulle ka kauaoodatud autasud ja preemiad, kas medaliga koolilõpetamised või suurepärased tööpakkumised. Unista nii suurelt, kui julged, sest Jupiter on helde! Ootamatu ja soodne tööpakkumine võib jõuda Sinuni aprilli keskpaigas.

Mai lõpust alates võid oodata Jupiteri positiivset mõju enda sõprussuhete vallas, sest Jupiter liigub Sinu 11. majja. Elavnevad suhted sõpradega ja võtad hea meelega osa erinevatest seltskondlikest üritustest. See on soodne aeg leida uusi kontakte, sõlmida uusi sotsiaalseid sidemeid ning leida uusi sõpru. Kui oled pikalt plaaninud mingit projekti ellu viia, siis nüüd võib elu viia Sind kokku õigete kontaktide või partneritega selle teostamiseks.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 1. majas. Sel perioodil on olulisel kohal nii füüsiline kui vaimne tervis ja paned tavapärasest rohkem rõhku enda välimusele. Võid tunda ennast energilisema, enesekindlama ja karismaatilisemana. Pakatad elujõust ja jõuad teha rohkem kui varem. Teisest küljest aga ärritud kergemini. See võib tuua raskusi suhtlemisel ning inimesed kipuvad Sind kergesti välja vihastama. Oled ka tormakam ja impulsiivsem, mis võib aga viia kergemini konfliktide, õnnetuste ja ülepingutamiseni, seega püüa enda sisemist energiatulva pisut taltsutada. Eriti võib see esile tulla Marsi retrograadi ajal. Retrograadi perioodil on samuti suurem oht lõike- või põletushaavadeks ning peatraumadeks, seega väldi kiirustamist ja rabistamist, kui toimetad terariistade või tikkudega.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis enda suhteid inimestega, kellega eriti läbi ei saa või mis takistab Sul leidmast aega iseendale, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 12. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et