Jäär
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

jäär tähtkuju

Jäär

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss viibib Sinu 3. majas, hoides Sinu fookuse teemadel, mis on seotud suhtlemise, hariduse, õdede-vendade, tädide-onude, naabrite ja naabruskonna ning lühikeste reiside ja sõidukitega. See toob rohkem suhtlemist õdede-vendade, onude-tädide või naabritega, kuid püüa jääda taktitundeliseks ja enne mõtle, kui ütled, vastasel korral võibki ette tulla rohkem konflikte, vaidlusi ja tülitsemisi. Samuti tasub ettevaatlikum olla reisimisega, kuna võid sattuda kergemini õnnetustesse või avariidesse. Ei ole välistatud ka äpardused autodega, kas puruneb rehv või on vaja muul moel autot pisut kõpitseda.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb peaaegu järgmiseks 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub kuni märtsini veel Sinu 11. majas. Kui vaatad viimasele kahele aastale tagasi, siis võid märgata, et Sinu sotsiaalsed suhted on muutunud, olgu selleks uued sõbrad või liitumine uute gruppidega või on see aeg toonud esile, kes on Sinu tõelised sõbrad, kes lähevad ühes Sinuga läbi nii paksust kui vedelast, nii heast kui halvast. Saturn 11. majas võib tuua ka raskusi ja eriarvamusi sõpradega või pole Sul olnud üldse aega tegeleda oma sõprussuhetega. Võid kogeda ka takistusi enda unistuste poole püüdlemisel ja tunda, et miski ei taha kuidagi laabuda.

See võib aga muutuda, kui Saturn liigub 7. märtsil Sinu 12. majja, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Sel perioodil võid tunda suuremat vajadust olla omaette või sunnivad mingid elusündmused Sind rohkem endasse tõmbuma. Seltskondlik eluviis võib Sind hoopiski väsitada ning tunned suuremat rahulolu omaette olles. On võimalikud erinevad terviseprobleemid, eriti vaimse tervisega seotult, seega leia aega iseendale, liigu piisavalt ja toitu tervislikult, et hoida depressioon ja stress endast kaugemal. Mõnel juhul võib tulla ka rohkem tegemist eraldatud paikadega, nt haiglate, vanglate, kloostritega jne – olles seal abiks või leides ennast ise mingil põhjusel sealt.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meil piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub viivuks Sinu 11. majja. Seega võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid sõprussuhetes. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto muutused ei ole kerged ega pisikesed, vaid need on süvatasandil transformatiivsed. Pluuto julgustab Sind vaatama tõtt ka enda tulevikuunistustega – kas elad enda südame järgi või on vaja Sind pisut raputada, et julgeksid kuulata enda südame häält?

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Mai keskpaigani liigub Jupiter Sinu 1. majas. Selle paiknemisega oled Sina ise oma õnne sepp – Jupiter toob Sinuni erinevaid võimalusi oma õnne sepistamiseks, Sinu ülesanne on neist kinni haarata. Tunned ennast optimistlikumana ja pakatad ideedest – nüüd tuleb leida muidugi ka tahet ja viitsimist neid praktikasse rakendada. Igal juhul on see suurepärane aeg loomingulistes tegevusteks, sest kujutlusvõime on sütitatud ja inspiratsiooni leiad ka kõige ebatavalisematest asjadest. Tee seda, millega Sinu hing ihkab tegeleda, sest nüüd on soodne aeg uute projektide alustamiseks – olgu need isiklikud või tööalased. Söömise ja joomisega tasub aga aasta alguses piiri pidada. Oled niivõrd ülevas meeleolus, et võid kalduda nautlemisega liialdustesse ja siis pole ka kiire kaalutõus välistatud.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Mai teisest poolest liigub Jupiter Sinu 2. majja, mis vastutab Sinu sissetulekute ja finantside eest. Kui leidsid aasta esimestel kuudel mõned head ideed, mida ellu viia, siis nüüd on aeg nautida tulusid nendest allikatest. Aasta teine pool peaks olema Sulle finantsiliselt muretu. Raha tuleb lihtsamini sisse, aga ole kulutustega ettevaatlik, sest sama lihtsasti kipub see välja minema. Kuigi rahaasjade pärast ei pea Sa muretsema, ära jää siiski käed rüpes ootama, et tulusad pakkumised kukuksid taevast ise sülle. Nii lihtsasti ka Jupiter küllust Sinu ellu ei too, vaid ta pakub Sulle võimalusi ja toetab Sind, mis iganes plaane Sa ellu viid.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Lõvi märk valitseb Sinu sünnikaardis 5. maja, seega võid oodata head läbisaamist lastega, naudid kunstiga tegelemist või teisi loomingulisi tegevusi. Romantika on Sinu elus sel ajal kindlasti päevakorral ja on võimalik, et Veenuse retrograadi ajal võid taaskohata mõnd vana armastust 8 aasta tagusest ajast. Kui tegid 8 aastat tagasi aga olulisi muutuseid enda elus, siis võimalik, et pead tehtud otsused uuesti üle vaatama – kas oled sellega rahul või on jäänud miski kripeldama? Mõnele võib naeratada ka lotoõnn.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Siiani on toimunud varjutused Sinu rahade majades (2. ja 8. maja), mõjutades nii Sinu enda sissetulekute teenimist kui teistest allikatest saadud finantse. Sel aastal liigub varjutuste mõju aga Sinu enda ja partnerlussuhetega seotud teemadele (1. ja 7. maja). Tugevamalt tunned seda mõju teise varjutustsükli ajal oktoobris. Kui oled suhtes, siis võid kogeda katsumusi ja proovikivisid olemasolevas suhtes. Need kas liidavad teid rohkem ühte või kui suhe ei ole rajatud tugevale vundamendile, siis rebivad lahku. Kui Sa oled aga siiani vallaline, siis on sel aastal suur tõenäosus kohata kedagi erilist. Järgmised 1,5 aastat peale sügisesi varjutusi ongi aeg avastada, kes Sa ise oled ja mida elult tahad või mida suh(e)test ootad. Võid kogeda hetki, kus tunned, et oled ennast suhtes ära kaotamas või vastupidi, et lähtud liiga palju vaid iseendast. Igal juhul saad õppida looma tasakaalu nende kahe vahel.

1 thought on “Jäära horoskoop 2023”

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et
%d bloggers like this: