Vähk
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

vähk tähtkuju

Vähk

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub Sinu 12. majas, mis võib muuta Sind tavapärasest ärevamaks ja rahutumaks. Võid tunda suuremat vajadust olla omaette või hoida oma tegemised ja mõtted privaatsuses. Marsi transiidi ajal võib tulla rohkem tegemist ka inimestega, kellega Sa hästi läbi ei saa, kellega Sul on elust ja elamisest erinevad arusaamad või kes lihtsalt on Sinu vastandid. Seega tasub võtta igasuguseid vastandumisi rahulikumalt, kuna Marsi viibimisel Sinu 12. majas on suurem oht sattuda selliste inimestega konfliktidesse. Kui miski häirib, siis võta aeg maha, mõtle rahulikult järele ja kui ikka tunned, et pead reageerima olukorrale, alles siis tee midagi. Vahel on hommik siiski õhtust targem. Kui Sul tekib tahtmine iseennast süüdistada või muul moel enda jalgealust õõnestada, siis nüüd pole selleks kindlasti õige aeg. Võib ette tulla olukordi, kus pead iseenda eest seisma või kellelegi vastu hakkama. Leia aega iseendale, et puhata, mediteerida või tegeleda muude rahustavate tegevustega. Sel perioodil võid näha ka tavapärasest elavamaid ja värvikamaid unenägusid või on Sul liigse ärevuse tõttu hoopis raske uinuda.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub kuni märtsini Sinu 8. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. Selles majas kipub Saturn jätma Sind omapäi, et vaadata, kas Sa suudad ise hakkama saada. Sa võid tunda, et teised ei toeta Sind piisavalt (olgu finantsiliselt, emotsionaalselt või füüsiliselt) ning selle õppetunni ülesanne ongi muuta Sind sitkemaks, sest ainult läbi raskuste on võimalik saada tugevamaks ja vastupidavamaks. Sa pead õppima olema iseenda suurim tugi, leidma ise vajalikud vahendid ja tõestama maailmale, et Sa saad ise hakkama. Tihti on sel perioodil rahaliselt kitsam ja tuleb vähemaga läbi ajada, kuid pea vastu, sest märtsis liigub Saturn Sinu 9. majja, et anda Sulle pisut teistsuguseid õppetunde.

Saturni liikumisel Sinu 9. majas on aeg hakata laduma vundamenti enda karjäärile. Võimalik, et pead rohkem pingutama ja vaeva nägema, et jõuda lähemale enda tulevikusihtidele. Tihti tuleb sel perioodil ennast mingil moel tõestada, võttes vastu väljakutseid karjäärivaldkonnas. Vahel võib sel perioodil esineda aga takistusi või tagasilööke haridusvaldkonnas – kui õpid ülikoolis, siis võib see aeg tunduda Sulle justkui koperdamine üle kivide ja kändude, kas seetõttu, et õppetööd on liiga palju või on muude toimetamiste-tegemiste kõrvalt raske leida aega õppimiseks. Saturni transiit 9. majas võib tuua ka suuremat skeptitsismi – see periood paneb proovile Sinu uskumused, tõekspidamised ja elufilosoofia, aga kindlasti aitab see mõtteid ja vaateid korrastada, andes Sulle kindlama sihi edasiliikumiseks.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meid piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub kevadel viivuks Sinu 8. majja. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid psühholoogilisel tasandil. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Selles majas võib tuua Pluuto lähedasi kokkupuuteid surmaga – vahel sõna otseses mõttes, kuid enamasti pigem psühholoogilisel tasandil n-ö ego surmana, kus osake endast on vaja lahti lasta, et teha ruumi uuele. Kui otsid elu mõtet endast väljastpoolt või kellestki teisest, siis Pluuto sunnib Sind sellise ideoloogiaga tõsiselt vastamisi – selleks et õppida iseennast päriselt tundma, on vaja õppida lahti laskma kõigest välisest ja mitte klammerduda mitte millessegi ega kellessegi. On aeg seista silmitsi enda komplekside ja sügavaimate hirmudega, et saaksid heita turjalt kõik takistused, mis hoiavad Sind tagasi ning saaksid tõusta fööniksina tuhast, et särada oma tõelises ilus. Pisut maisemal tasandil võib Pluuto 8. majas tuua pöördelisi muutuseid ka finantstasandil, õpetades, et maiseid hüvesid ega varandust me hauda kaasa ei võta ja oluline on õppida hindama seda, mis Sulle on juba antud ning kasutada seda parimal võimalikul moel.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub aasta esimeses pooles Sinu 10. majas, mis on soodne aeg karjääri ja avaliku reputatsiooni osas. Hea aeg alustada uusi projekte või siirduda uuele töökohale, küsida kauaoodatud palgatõusu või alustada hoopis oma ettevõttega. Kui oled jäänud ootama, et Sulle kukub miski niisama sülle, siis nüüd on aeg haarata ohjad enda kätte. See transiit võib tuua Sulle ka kauaoodatud autasud ja preemiad, kas medaliga koolilõpetamised või suurepärased tööpakkumised. Unista nii suurelt, kui julged, sest Jupiter on helde!

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Mai keskpaigast alates võid oodata Jupiteri positiivset mõju enda sõprussuhete majas (11. maja). Elavnevad suhted sõpradega ja hea meelega võtad osa erinevatest seltskondlikest üritustest. See on suurepärane aeg leida uusi kontakte, sõlmida uusi sotsiaalseid sidemeid ning leida uusi sõpru. Kui oled pikalt plaaninud mingit projekti ellu viia, siis nüüd võib elu viia Sind kokku õigete kontaktide või partneritega selle teostamiseks.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Veenuse transiit 2. majas mõjub hästi Sinu finantsidele, eriti kui oled sündinud öisel ajal (peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu). Veenus toob Sulle häid võimalusi enda sissetulekute suurendamiseks, seega hoia silmad lahti ja haara nendest võimalustest kinni. Veenuse retrograad võib tuua Sinu ellu uuesti aga inimesi või sündmuseid minevikust (2015. a suvest), kelle kaudu Sa võid saada häid võimalusi enda sissetulekute suurendamiseks, kas otseste pakkumiste või heade ideede kaudu.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Viimase aasta jooksul on varjutused mõjutanud Sinu laste, hobide ja sõprussuhetega seotud teemasid (5. ja 11. maja). Võid taaselustada mõne vana hobi või leiad uue. Kui varjutused leiavad aset nn laste majas (5. maja), siis võib sel perioodil tulla perre laps, kes toob Sind mugavustsoonist välja ja paneb elukorraldust ümber vaatama. Seega kui Sa pisiperet ei planeeri ja üllatusi ei soovi, siis tasub vajalikud ettevaatusabinõud kasutusele võtta. Samas võivad aset leidvad muutused puudutada ka Sinu laste elukorraldust, mis omakorda mõjutavad pere üldist toimimist. Kuna varjutused toovad teinekord ka suuri lõppe, siis võib mõnel juhul lastega seotult lõppeda üks eluetapp – näiteks kui lapsed on suureks kasvanud ja kolivad kodust välja. Varjutuste mõju liigub aga sel aastal Sinu kodu ja vanemate ning karjääriga seotud majade teljele (4. ja 10. maja). Seda mõju hakkad tugevamalt tundma oktoobris. Ette võib tulla elukohavahetust või muul moel muutuseid koduses keskkonnas (nt kokkukolimise või remondi kaudu). Samas võivad uued algused ja lõpud puudutada hoopis Sinu vanemate elu või Sinu suhteid vanematega. Esimene varjutus karjäärimajas võib tuua suuri muutuseid juba aprillis 2023, kuid tugevamat mõju tunned siiski alles 2024. aastal.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et