jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kaalud tähtkuju

Kaalud

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 6. majas, hoides fookust töö ja tervisega seotud teemadel. Saturn selles majas võib tuua tervisega probleeme, seega on see aeg uute harjumuste kujundamiseks, et tagada endale tugevam tervis. Soovitatav on vaadata üle hea tervise alustalad: uni, toitumine, liikumine. Kui näed, et miski neist vajab korrigeerimist, siis leia endas see tahtejõud sellega tegeleda. Tööalaselt võid kannatada sel perioodil madalama enesehinnangu all ja võid kogeda pettumust, et Sa pole jõudnud sinna, kuhu oleksid soovinud jõuda. Ära heida meelt, sest see ongi aeg teha meelekindlalt tööd ja hoida pilk tuleviku suunal, sest alles tagasi vaadates võid mõista, et just sel perioodil panid idanema seemned, mis aitavad Sul jõuda tulevikusaavutusteni. Töö, mida sel perioodil teed ja harjumused, mida kujundad mõjutavad ka Sinu tulevast edu. Saturni liikumisel Sinu 6. majas võivad olla suhted kolleegidega pingelisemad ning võib esineda arusaamatusi. Kui oled juhtival positsioonil, siis võid seda tunda ka suhetes alluvatega; samuti võib siis olla raskem leida endale töötajaid, kas Sinu enda kõrgete nõudmiste pärast või lihtsalt otsitavale ametikohale sobivate inimeste puuduse tõttu.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 7. ja 1. majas. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Kuidas Sa näed iseennast? Kas oled valmis muutuma ja kohanema? Need küsimused on nüüd päevakorral. Võid kogeda suuri muutuseid ka olemasolevas suhtes, näiteks läbi mingi eluetapi lõppemise ja suhte liikumise järgmisele tasandile või kui suhe ei ole rajatud stabiilsele vundamendile, siis võib see periood kutsuda esile ka suhte lagunemise. Võid kogeda elusündmusi, mis muudavad Sind ennast ja seda, kuidas ennast maailmale näitad. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub lõplikult Sinu 5. majja, mis on seotud laste, romantiliste suhete, mängude ja lõbu ning seksiga. Pluuto võib tuua nendes teemades totaalseid transformatsioone, kui vahel ta lihtsalt intensiivistab neid teemasid. Seega Pluuto transiit ei pruugi alati kaasa tuua suuri muutuseid, vaid hakkad tegelema mõne selle maja temaatikaga süvitsi ja põhjalikult. See võib endas kätkeda transformatsiooni läbi lapsevanemarolli või läbi seksuaalse vabanemise ja enda mängulisema poole avastamise. Lapsevanemana pead tõtt vaatama kontrolli ja võimutemaatikaga – kas kontrollid enda last liiga palju, millal anda talle piisavalt vabadust ise otsustada, kuidas seada piire, aga olla ikka hooliv ja armastav. Romantilistesse suhetesse võib see transiit tuua Sinu enda või partneri poolt liigset armukadedust ja klammerdumist ning võib olla kalduvus sattuda ebatervislikesse suhetesse, et õpiksid seadma piire ega laseks nendest üle astuda.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter viibib mai lõpuni Sinu 8. majas, tuues Sulle küllust ja häid võimalusi teiste inimeste rahade majas. Võib juhtuda, et saad ootamatu laenutagastuse pereliikme, sõbra või partneri kaudu või saad hoopis kindlustusraha, maksutagastuse või päranduse. Mis iganes oled varem välja andnud, siis nüüd on lootust tagasi saada (oska ainult küsida). Juhul kui oled plaaninud laenu võtta, siis nüüd on selleks soodne aeg ja soovitud laenu peaksid igal juhul saama. Ka laenumaksete tasumisega ei tohiks praegu probleeme tulla. Samas võib Jupiter tuua sissetulekute suurenemist mitte otseselt Sulle, vaid hoopis Sinu partnerile. See transiit on suurepärane aeg ka erinevate „tabuteemade“, nagu maagia, astroloogia, okultism või esoteerika, õppimiseks. Või hoopis psühholoogia õppimiseks või iseenda psühholoogiliste sisedilemmade lahendamiseks ja hingeliseks tervendamiseks.

Mai lõpus liigub Jupiter Sinu 9. majja, avardades Sinu ellusuhtumist ja maailmapilti, kas läbi reisimise ja võõraste kultuuride tundmaõppimise või erinevate teadmiste kogumise. Sinu ellu võib tulla õpetaja või mentor, kes aitab avardada Sinu maailmapilti või uskumusi. Oled tavapärasest enam huvitatud ka spirituaalsetest, religioossetest või filosoofilistest teemadest. Samuti on see soodne aeg uute õpingutega alustamiseks või laabuvad hetkel käsil olevad õpingud lihtsama vaevaga. Kui oled kaalunud õpetaja rolli astumist, siis nüüd on selleks suurepärane aeg.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 11. majas, mis võib tuua rohkem läbikäimist või ühiseid projekte sõprade ja tuttavatega. Võimalik, et pead võtma enda kanda juhirolli, et asjad liikuma panna, isegi kui Sa tavaliselt ei kipu ohje enda kätte haarama. Sel perioodil võib tulla ette ka rohkem erinevaid seltskondlikke üritusi. Marsi retrograadi ajal võid aga teiste peale kergemini ärrituda, seega püüa ikka enne mõelda ja siis öelda. Samas annab see transiit Sulle julgust enda või sõprade eest välja astuda – seega, kui tekib olukord, kus pead vajalikuks sekkuda, siis käitu enda sisetunde järgi.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu karjääri vallas, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 10. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et