jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kaksikud tähtkuju

Kaksikud

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 10. majas, mis vastutab Sinu karjääri ja avaliku reputatsiooni eest. Võid seista silmitsi erinevate karjäärivalikutega, kuid üldjoontes on see aeg vaadata ümber, mida Sa elult ootad, millist tööd Sa tegelikult tahad teha, millise jälje Sa tahaksid endast järeltulevatele põlvedele jätta. Saturn võib tuua Sulle rohkem kohustusi ja vastutust, et saaksid vajalikud õppetunnid ja omandaksid meisterlikud oskused valitud karjäärivaldkonnas toimetulekuks. Võimalik, et pead rohkem koostööd tegema autoriteetidega või kohtad hoopis mentorit, kes aitab Sul areneda. Mõnel juhul on võimalik ka juhtivale positsioonile tõus, kuid võid sealjuures kogeda liiga suurt vastutuskoormat, millega on keeruline (kuid mitte võimatu) toime tulla. Saturn võib ka blokeerida edasiminekuid, vahel lausa nii, et on vajalik suunda muuta – kui teed tööd, mida Sa tegelikult ei naudi, siis pole välistatud, et koged takistusi, mis võivad Sind juhtida Sinu jaoks sobivamas suunas.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 11. ja 5. majas. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Fookus on laste, hobide ja sõprussuhetega seotud teemadel. Võid taaselustada mõne vana hobi või leiad uue ja kütkestavama. Pole välistatud, et perre võib tulla laps, kes toob Sind mugavustsoonist välja ja paneb elukorraldust ümber vaatama. Samas võivad muutused puudutada ka Sinu laste elukorraldust, mis omakorda mõjutavad pere üldist toimimist. Kuna varjutused toovad teinekord ka suuri lõppe, siis võib mõnel juhul lastega seotult lõppeda üks eluetapp – näiteks kui lapsed on suureks kasvanud ja kolivad kodust välja. Võimalik, et lood sel aastal ka uusi sõprussuhteid või liituda mingi organisatsiooniga, kus tutvud paljude uute inimestega. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub Sinu 9. majja, korraldades ümber Sinu maailmavaate või filosoofilised tõekspidamised. Võid hakata nägema maailma täiesti uuesti pilguga. Ei ole ka välistatud, et teed kannapöörde ja hakkad õppima midagi täiesti uut või lähed valitud erialal püüdlema veel paremat kvalifikatsiooni. Mõnel juhul on võimalik ka ise õpetajaametisse astumine. Pluuto toob Sulle võimalusi avastada maailma täiesti uutest külgedest, kas otsesõnu reisides ja võõraid kultuure tundma õppides või raamatuteadmiste omandamise teel.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Mai lõpuni liigub Jupiter Sinu 12. majas. Võid tunda soovi olla omaette ja keskenduda enda vaimse tervise eest hoolitsemisele. Suurepärane aeg sõita kuskile looduskaunisse kohta puhkama või matkama või hakata tegelema mõne spirituaalse praktikaga, mis aitab Sul saada paremat kontakti iseendaga. Võid saada olulisi sõnumeid läbi unenägude või meditatsiooni. Igal juhul soodustab Jupiteri transiit Sinu 12. majas puhkamist ja energiavarude täiendamist. Samuti on sel perioodil lihtsam leida ühist keelt inimestega, kellega Sa tavapäraselt läbi ei saa.

Mai lõpust liigub Jupiter Sinu 1. majas ja saabub aeg ise oma õnne sepistada – Jupiter toob selle jaoks Sinuni erinevaid võimalusi, Sinu ülesanne on neist kinni haarata. Tunned ennast optimistlikumana ja pakatad ideedest – samas tuleb leida ka tahet ja viitsimist neid praktikasse rakendada. Igal juhul on see suurepärane aeg loomingulisteks tegevusteks. Tee seda, millega Sinu hing ihkab tegeleda, sest nüüd on soodne aeg uute projektide alustamiseks – olgu need isiklikud või tööalased. Söömise ja joomisega tasub aga aasta teises pooles piiri pidada. Võid kalduda nautlemisega liialdustesse ja siis pole ka kiire kaalutõus välistatud.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss viibib Lõvi märgis Sinu 3. majas, hoides Sinu fookuse teemadel, mis on seotud suhtlemise, hariduse, õdede-vendade, tädide-onude, naabrite ja naabruskonna ning lühikeste reiside ja sõidukitega. See toob rohkem suhtlemist lähikondsetega, kuid püüa jääda taktitundeliseks ja enne mõtle, kui ütled, sest vastasel korral võib ette tulla rohkem konflikte, vaidlusi ja tülitsemisi. Samuti tasub ettevaatlikum olla reisimisega, kuna võid sattuda kergemini õnnetustesse või avariidesse. Ei ole välistatud ka äpardused autodega – kas puruneb rehv või on vaja muul moel autot pisut kõpitseda.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu sissetulekute teenimise ja finantsasjade korraldamise vallas, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 2. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et