Kaksikud
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kaksikud tähtkuju

Kaksikud

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub Sinu 1. majas. Olulisel kohal on nii füüsiline kui vaimne tervis ja paned tavapärasest rohkem rõhku enda välimusele. Võid tunda ennast energilisema, enesekindlama ja karismaatilisemana. Pakatad elujõust ja jõuad teha rohkem kui varem. Teisest küljest aga ärritud kergemini. See võib tuua raskusi suhtlemisel ning inimesed kipuvad Sind kergesti välja vihastama. Oled ka tormakam ja impulsiivsem, mis võib aga viia kergemini konfliktide, õnnetuste ja ülepingutamiseni, seega püüa enda sisemist energiatulva pisut taltsutada. Retrograadi perioodil on suurem oht lõike- või põletushaavadeks ning peatraumadeks, seega väldi kiirustamist ja rabistamist, kui toimetad terariistade või tikkudega.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub märtsi alguseni Sinu 9. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. See on olnud aeg, kus oled pidanud laduma vundamenti enda karjäärile. Oled pidanud ennast tõestama või rohkem pingutama ja vaeva nägema, et jõuda lähemale enda tulevikusihtidele. Vahel võib sel perioodil esineda aga takistusi või tagasilööke haridusvaldkonnas – kui õpid ülikoolis, siis võib Sulle tunduda justkui oleksid viimased 2 aastat kulgenud üle kivide ja kändude, muudkui koperdades ja ennast taas püsti ajades. Märtsis aga tuulesuund muutub. Saturni transiit 9. majas võib tuua ka suuremat skeptitsismi – see periood paneb proovile Sinu uskumused, tõekspidamised ja elufilosoofia, aga kindlasti aitab see mõtteid ja vaateid korrastada, andes Sulle kindlama sihi edasiliikumiseks.

Märtsis liigub Saturn Sinu 10. majja, mis vastutab Sinu karjääri ja avaliku reputatsiooni eest. See on algus uuele seiklusele, mille sihtkoht ei ole veel selge. Võimalik, et seisad taas silmitsi erinevate karjäärivalikutega. See on aeg vaadata ümber, mida Sa elult ootad, millist tööd Sa tegelikult tahad teha, millise jälje Sa tahaksid endast järeltulevatele põlvedele jätta. Saturn võib tuua Sulle rohkem kohustusi ja vastutust, et saaksid vajalikud õppetunnid ja omandaksid meisterlikud oskused valitud karjäärivaldkonnas toimetulekuks. Võimalik, et pead rohkem koostööd tegema autoriteetidega või kohtad hoopis mentorit, kes aitab Sind näpunäidetega. Saturn võib ka blokeerida edasiminekuid, vahel lausa nii, et on vajalik suunda muuta – kui teed tööd, mille juures Sa pole kogu hingega, siis Saturn astub teele ette, et Sa valiksid karjääri, mis Sulle päriselt sobib.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meid piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub 2,5 kuuks Sinu 9. majja. Kui arvasid, et Saturni lahkudes on Sul kõik paigas ja siht selge, siis Pluuto tuleb tõestama, et see kõik oli alles algus. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid enda tõekspidamistes ja maailmavaates. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Ei ole välistatud, et teed kannapöörde ja hakkad õppima midagi täiesti uut või lähed valitud erialal püüdlema veel paremat kvalifikatsiooni. Pluuto toob Sulle võimalusi avastada maailma täiesti uutest külgedest, kas otsesõnu reisides ja võõraid kultuure tundma õppides või raamatuteadmiste omandamise teel.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub mai keskpaigani Sinu 11. majas. Elavnevad taas suhted sõpradega ja hea meelega võtad osa erinevatest seltskondlikest üritustest. See on soodne aeg leida uusi kontakte, sõlmida uusi sotsiaalseid sidemeid ning leida uusi sõpru. Kui oled pikalt plaaninud mingit projekti ellu viia, siis nüüd võib elu viia Sind kokku õigete kontaktide või partneritega selle teostamiseks.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Mai teisest poolest liigub Jupiter Sinu 12. majja. Võid tunda soovi seltskondikust melust pisut tagasi tõmbuda ning olla omaette ja keskenduda enda vaimse tervise eest hoolitsemisele. Suurepärane aeg sõita kuskile looduskaunisse kohta puhkama või matkama või hakata tegelema mõne spirituaalse praktikaga, mis aitab Sul saada paremat kontakti iseendaga. Võid saada olulisi sõnumeid läbi unenägude või meditatsiooni. Igal juhul soodustab Jupiteri transiit Sinu 12. majas puhkamist ja energiavarude täiendamist. Kuna 12. maja on seotud ka heategevusega ja Jupiteri ennast nimetatakse Suureks Heategijaks, siis on soodustatud ka igasuguste heategevuslike projektidega tegelemine – Jupiter aitab Sind nii ideede kui vahenditega, mida selleks on vaja.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Lõvi märk valitseb Sinu sünnikaardis 3. maja, seega võid oodata head läbisaamist õdede-vendade ja naabritega. Suhtlemine laabub Sinu jaoks nüüd eriti sujuvalt, Sind kuulatakse rohkem ja miski Sinu eneseväljenduses tõmbab Sulle rohkem tähelepanu. Suurepärane aeg tegeleda erinevate läbirääkimistega (ka palgatõusu küsimiseks), samuti kirjutamisprojektide või hoopis laulmisega. Teisest küljest võid sel perioodil olla aga eriti tundlik ja ärrituv ebatsensuurse või labase väljendusviisi suhtes. Naudid enda ümbruse kaunistamist ning pole välistatud kogukonnas aktiivsemalt kaasa rääkimine ja kaasa tegutsemine. Veenuse retrograadi ajal võivad taas päevakorda kerkida teemad, mis olid aktuaalsed 8 aastat tagasi (2015. a suvel) – näiteks suhete ebakõlad või katkenud suhted õdede-vendade või teiste lähisugulastega või hoopis kellegagi tolleaegsest naabruskonnast.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Siiani on toimunud varjutused Sinu 6. ja 12. majas. Võimalik, et oled kogenud suuri muutuseid enda igapäevatöös ja -rutiinides või oled hakanud tegelema mediteerimise või mõne spirituaalse praktikaga. Sel aastal liigub varjutuste mõju aga Sinu laste, hobide ja sõprussuhetega seotud teemadele (5. ja 11. maja). Tugevamalt tunned seda mõju teise varjutustsükli ajal oktoobris. Võid taaselustada mõne vana hobi või leiad uue. Kui varjutused leiavad aset nn laste majas (5. maja), siis võib sel perioodil tulla perre laps, kes toob Sind mugavustsoonist välja ja paneb elukorraldust ümber vaatama. Seega kui Sa pisiperet ei planeeri ja üllatusi ei soovi, siis tasub vajalikud ettevaatusabinõud kasutusele võtta. Eriti järgmise paari aasta jooksul. Samas võivad sel perioodil aset leidvad muutused puudutada ka Sinu laste elukorraldust, mis omakorda mõjutavad pere üldist toimimist. Kuna varjutused toovad teinekord ka suuri lõppe, siis võib mõnel juhul lastega seotult lõppeda üks eluetapp – näiteks kui lapsed on suureks kasvanud ja kolivad kodust välja.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et