Sõnn
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

sõnn tähtkuju

Sõnn

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub Sinu 2. majas, mis on seotud sissetulekute teenimise ja isiklike finantsasjadega. Tunned suuremat vajadust keskenduda enda sissetulekute suurendamisele, kuid Marsi retrograadi ajal võib palgatõusu saamine olla takistatud või pead selle eest tugevalt võitlema. Kuigi Sõnnid on enamasti kokkuhoidlikud ja ettenägelikud rahaasjades, siis Marsi retrograadi ajal võib ette tulla, et oled impulsiivsem ja kipud raha pisut liiga kiirelt kulutama. Võid kogeda ka tagasilööke või takistusi rahaasjade korraldamisel, kas viibivad ülekannete laekumised või ei taheta palka õigeaegselt välja maksta.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub märtsini Sinu 10. majas, mis vastutab Sinu karjääri ja avaliku reputatsiooni eest. Vaadates viimasele kahele aastale tagasi, võid olla kogenud rohkem takistusi karjääriredelil kui kunagi varem, kuid samas on see andnud vajalikud õppetunnid ja nüüd oled omandanud meisterlikud oskused valitud valdkonnas toimetulekuks. Võimalik, et oled pidanud rohkem asju ajama autoriteetidega või oled hoopis kohanud mõnd mentorit, kes aitab Sind näpunäidetega. Saturn võib vahel ka blokeerida edasiminekuid, vahel lausa nii, et vajalik on muuta suunda – kui teed tööd, mis pole tegelikult Sinu jaoks, siis Saturn astub Sulle teele ette, et Sa valiksid karjääri, mis Sulle tegelikult sobib.

Märtsis liigub Saturn aga Sinu 11. majja, mis on seotud sõprade, sotsiaalsete suhete, unistuste ja lootustega. Järgmise nelja aasta jooksul saab selgeks, kes on Sinu tõelised sõbrad, kes lähevad Sinuga koos läbi nii paksust kui vedelast, nii heast kui halvast. Sinu sotsiaalsed suhted on muutumises, olgu selleks uued sõbrad või liitumine uute gruppidega või lihtsalt vanadest ja mittetoimivatest suhetest lahtilaskmine. Saturn 11. majas võib tuua ka raskusi ja eriarvamusi sõpradega või ei jätku Sul aega tegeleda oma sõprussuhetega. Võid kogeda ka takistusi enda unistuste poole püüdlemisel, kuid Saturn paneb Sind lihtsalt proovile – kas see on ikka see, mille poole Sa tahad püüelda? Tihti on nii, et kui mingis suunas liikudes on teel liiga palju takistusi, siis see pole Sinu tee – vahest on elul Sinu jaoks teised plaanid ja ta püüab suunata Sind õigele rajale?

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meil piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub 2,5 kuuks Sinu 10. majja. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid karjäärivallas. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto näitab, millest Sa tegelikult tehtud oled ja milleks Sa suuteline oled. Igal juhul ei jää Sinu praegune karjääripositsioon samaks ja pead olema valmis muutusteks. Kui käid enda südame teel ja naudid oma tööd, siis Pluuto võib tuua Sulle suurema võimupositsiooni või lihtsalt rohkem mõjuvõimu, andes Sinu kätte ohjad ja kontrolli olukorra üle. Eriti kui tunned, et oled väsinud teiste pilli järgi tantsimast. Kui Sa siiski ei leia endas julgust midagi muuta, siis muutub töökeskkond Sinu jaoks järjest toksilisemaks. Kui Sa ei ole julgenud kuulata oma südame kutset ja tunned, et oled eksinud teelt, siis Pluuto ülesanne ongi Sind „äratada“.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Mai keskpaigani liigub Jupiter Sinu 12. majas. Võid tunda soovi olla omaette ja keskenduda enda vaimse tervise eest hoolitsemisele. Suurepärane aeg sõita kuskile looduskaunisse kohta puhkama või matkama või hakata tegelema mõne spirituaalse praktikaga, mis aitab Sul saada paremat kontakti iseendaga. Võid saada olulisi sõnumeid läbi unenägude või meditatsiooni. Igal juhul soodustab Jupiteri transiit Sinu 12. majas puhkamist ja energiavarude täiendamist.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Aasta teises pooles liigub Jupiter Sinu 1. majas. Nüüd on aeg ise oma õnne sepistada – Jupiter toob selle jaoks Sinuni erinevaid võimalusi, Sinu ülesanne on neist kinni haarata. Tunned ennast optimistlikumana ja pakatad ideedest – samas tuleb leida ka tahet ja viitsimist neid praktikasse rakendada. Igal juhul on see suurepärane aeg loomingulisteks tegevusteks, sest kujutlusvõime on sütitatud ja inspiratsiooni leiad ka kõige ebatavalisematest asjadest. Tee seda, millega Sinu hing ihkab tegeleda, sest nüüd on soodne aeg uute projektide alustamiseks – olgu need isiklikud või tööalased. Söömise ja joomisega tasub aga aasta teises pooles piiri pidada. Võid kalduda nautlemisega liialdustesse ja siis pole ka kiire kaalutõus välistatud.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Lõvi märk valitseb Sinu sünnikaardis 4. maja, seega Veenuse transiit selles majas toob Sulle harmoonilised suhted kodustega, eriti vanematega. Naudid enda ümbruse kaunistamist ja pole välistatud ka renoveerimine või väike uuendusremont. Kuna armastad väga ka aias nokitseda ja aega veeta, siis vahest suunad energia hoopis aiakujundusse. Suurepärane aeg kutsuda külla tuttavaid ja sõpru, et muuta kodust olemist veel hubasemaks ja nauditavamaks. Kui perekondlikes suhetes toimusid suured muutused 8 aastat tagasi, siis Veenuse retrograadi ajal võivad need taas päevakorda kerkida.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Siiani on toimunud varjutused Sinu enda ja partnerlussuhete majas ja need teemad jätkuvad veel sel aastal. Kui oled suhtes, siis erinevad elusündmused võivad teie suhet omajagu proovile panna või halvimal juhul on vajalik suhtest lahkuda, sest see oli toksiline, mitte usaldav ja hoidev suhe.  Kui olid aasta tagasi veel vallaline, siis vahest võisid kohata (või kohtad veel sel aastal) kedagi erilist, kes paneks Sinu südame kiiremini põksuma. Varjutuste perioodid võivad tuua Sulle tundeid, et oled iseennast suhtes ära kaotamas või vastupidi, et lähtud liiga palju vaid iseendast. Sinu ülesandeks ongi õppida looma tasakaalu nende kahe vahel. Selle aasta lõpuks võid tunda (möödunule tagasi vaadates), et tead nüüd paremini, kes Sa ise oled, mida elult ootad ja mida ka suh(e)telt ootad.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et