jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

ambur tähtkuju

Ambur

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 4. majas, mis on seotud peamiselt kodu, kinnisvara ja vanematega. Saturni transiidil selles majas pead võtma rohkem vastutust nendes teemades või siis toob ta Sulle takistusi selles vallas. Näiteks pead Sa hakkama hoolitsema enda vanema(te) eest või mingil moel neid rohkem elus toetama. Sel perioodil võib Sinu läbisaamine vanematega olla konarlik ja võimalik, et pead läbi töötama mingeid lapsepõlveteemasid (ka traumasid), mis on Sulle sügava jälje jätnud. Võid pidada seetõttu vajalikuks minna psühholoogilisele nõustamisele. Võib ka juhtuda, et just sel ajal toimuvad muutused koduses elukorralduses, nt kolid partneriga kokku või hoopis lahku, ning pead emmal-kummal moel õppima kas oma ruumi jagama ja see on Sinu jaoks raske või pead hoopis õppima ise hakkama saama. 

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 5. ja 11. majas, mis on seotud laste, romantiliste suhete, seksi, mängude, hobide ja sõprussuhete ning tulevikuplaanidega. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võid leida uue huvitava hobi, mis muudab Sinu senist elukorraldust. Või koged muutuseid romantilistes suhetes. Sel perioodil võid kohata uusi inimesi, kellega arenevad head sõprussuhted või satud teistsugusesse seltskonda, kus sõlmid uusi sidemeid ja kontakte. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub lõplikult Sinu 3. majja, mis on seotud üleüldiselt suhtlemise, kirjutamise, hariduse, lühikeste reiside, õdede-vendade ja teiste lähisugulaste ning naabritega. Selle transiidi ajal muutub Sinu jaoks väga oluliseks tõe rääkimine ja Sa ei talu enam valesid. Selleni võivad Sind viia erinevad elukogemused, näiteks võib Pluuto tõugata Sind igasugustesse skandaalidesse ja draamadesse või pead silmitsi seisma kontrolli ja võimu teemadega suhetes või lausa manipuleerimisega. Sinu ülesanne on õppida julgust ennast väljendada ja enda eest seista. Muutuvad Sinu suhted perekonna ja sugulastega. Pluuto võib tuua Sinus esile karismaatilise ja kaasahaarava kõneleja või kirjutaja oskused, kes oskab mõelda kastist väljas ja kes tuleb lagedale originaalsete ideedega.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter liigub mai lõpuni Sinu 6. majas, mis on seotud tervise, harjumuste ja igapäevatööga. Suurepärane aeg muuta toitumist tervislikumaks, alustada tervist parandava dieedi või regulaarse treeninguga. Kuigi igapäevase töö hulk võib kohati suureneda, siis tundub, et töö läheb nagu lepase reega ja Sa teed seda rõõmuga. Pole välistatud, et saad hea tööalase pakkumise. Hea tööalane pakkumine võib Sulle ootamatult saabuda aprilli keskpaigas.

Mai lõpus liigub Jupiter Sinu 7. majja, mis toob õnne ja optimismi partnerlussuhetes. Kui oled vallaline, siis just nüüd on hea aeg kohata kedagi erilist. Kui oled aga suhtes, siis võib see viia suhte uuele ja veel paremale tasandile – kas läbi kihlumise, kokkukolimise, abiellumise või lihtsalt lähedustunde suurenemise. Klientidega töö puhul võib suureneda teenust soovivate klientide hulk. Õnnetähe all kulgevad ka ärilised partnerlussuhted, seega kui oled huvitatud kellegagi koos näiteks ettevõtte loomisest, siis Jupiteri transiidil selles majas sujub teie omavaheline suhtlus ja koostöö vägagi hästi.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 9. majas. Võid tunda suuremat vajadust minna reisima või hakata midagi uut õppima. Kui muidu pead õppimist tüütuks või aeganõudvaks, siis Marsi transiidil selles majas suudad selleks leida kindlasti vajaliku motivatsiooni (muidugi kui Sa üldse tahad midagi uut õppima hakata). Sel perioodil naudid uute asjade avastamist, leiad inspiratsiooni võõrastest kultuuridest ja võida tunda isegi ahvatlust hakata uut keelt õppima. Võid avastada enda jaoks ka mõne uue filosoofilise või religioosse suuna või köidab Sinu tähelepanu hoopis astroloogia. Reisimisel tasub ettevaatlikum olla, eriti Marsi retrograadi ajal, kuna võid sattuda kergemini õnnetustesse. Võib ette tulla ka konflikte õppejõududega või läheb tuliseks vaidluseks filosoofilistel või religioossetel teemadel. Tunned suuremat vajadust seista enda tõekspidamiste eest, isegi kui Sa tavaliselt naljalt enda arvamust igaühele pakkuma ei lähe. 

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu partneri rahaasjade, ühisvara või laenude ja investeeringute osas, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 8. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et