Neitsi
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

neitsi tähtkuju

Neitsi

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub märtsi teise pooleni Sinu 10. majas ja sel perioodil tunned energiasööstu karjääri- ja töövaldkonnas. Tähelepanukeskmesse võib sattuda ka Sinu reputatsioon. Kui oled plaaninud muudatusi töökoha vahetamiseks, siis nüüd on Sul jaksu, tahtmist ja ambitsiooni seda teha. Tunned ennast enesekindlalt ja pealehakkamisest ei jää ka puudu. Marsi retrograadi ajal võid tunda (eriti kui oled päevasel ajal sündinud) tugevat tungi lõigata läbi kõik vanad tööalased sidemed ja põletada sillad ning siirduda uutele jahimaadele. Vahel võivad juhtuda ka mingid välised sündmused, mis sunnivad Sind seda tegema. Marss toob endaga kaasa energiatulva, seega eriti retrograadi ajal võid olla tavapärasest kergemini ärrituvam ja kalduda impulsiivsusele. Võimalik, et eriti närvidele käivad Sulle sel ajal ülemus(ed).

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub veel märtsini Sinu 6. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. Sinu suurem fookus on olnud töö ja tervisega seotud teemadel. Saturn 6. majas võib tuua tervisprobleeme, seega sobib see aeg uute harjumuste kujundamiseks, et tagada endale tugevam tervis. Soovitatav on vaadata üle oma toitumine või alustada uue treeninguga. Tööalaselt võid kannatada sel perioodil madalama enesehinnangu all ja võid kogeda pettumust, et Sa pole jõudnud sinna, kuhu oleksid soovinud jõuda. Ära heida meelt, sest see ongi aeg teha meelekindlalt tööd ja hoida pilk tuleviku suunas – alles tagasi vaadates võid mõista, et just sel perioodil panid idanema seemned, mis aitavad Sul jõuda tulevikusaavutusteni.

Märtsis liigub Saturn aga Sinu 7. majja, tuues fookuse partnerlussuhetega seotud teemadele (nii romantilistele kui ärilistele). See transiit võib muuta suhted teistega keeruliseks. Kui oled romantilises suhtes, siis võid kogeda raskeid katsumusi – küsimus on selles, kas need ebakõlad on ületatavad või ületamatud. Saturn paneb suhted proovile ja kui vundament on nõrk, siis võib juhtuda, et suhe ei pea proovikividele vastu. Kui aga oled kindlas suhtes, millele te mõlemad olete valmis pühenduma ja selle nimel pingutama, siis väljute sellest perioodist tugevama ja lähedasemana kui kunagi varem. Kui oled aga hetkel vallaline, siis võib suhete loomine ja hoidmine olla raske. Saturn aitab Sul selgusele jõuda, mida Sa tegelikult suh(e)telt ootad, kui palju oled valmis ise panustama ja millist panust ootad partnerilt, kas Sa oled valmis pühendumiseks või eelistad olla pigem üksi. Katsumused suhete vallas ongi Saturni test, et Sa jõuaksid nendes küsimustes selgusele.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meid piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub kevadel viivuks Sinu 6. majja. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid tööalastes suhetes või terviseküsimustes. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto intensiivistab neid teemasid, millises majas ta paikneb. Seega Pluuto transiit ei pruugi alati kaasa tuua suuri muutuseid, vaid hakkad tegelema mõne selle maja temaatikaga süvitsi ja põhjalikult. Näiteks võid hakata rohkem pöörama tähelepanu enda tervisele, muutes enda toitumisharjumusi või alustades uue treeninguga. Võid ka lihtsalt keskenduda rohkem igapäevase töö tegemisele. Kuna Pluuto on seotud ka teispoolsusega (ei tahaks kuidagi kõlada kurjakuulutavalt!), siis võib ta tuua Sulle tutvusringkonnas kokkupuuteid surmaga, tuletades Sulle meelde, kui habras on elu ja just see võib saada Sinu motivaatoriks oma elustiilivalikute ümbervaatamisel. Igal juhul võid Pluuto lahkumisel sellest majast tõdeda, et Sinu igapäevaelu on läbinud tõsise transformatsiooni.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter viibib maikuu keskpaigani Sinu 8. majas, tuues Sulle küllust ja häid võimalusi teiste inimeste rahade majas. Võib juhtuda, et saad ootamatu laenutagastuse pereliikme, sõbra või partneri kaudu või saad hoopis kindlustusraha, maksutagastuse või päranduse. Juhul kui oled plaaninud laenu võtta, siis nüüd on selleks soodne aeg ja soovitud laenu peaksid igal juhul saama. Samas võib Jupiter tuua sissetulekute suurenemist mitte otseselt Sulle, vaid hoopis Sinu partnerile. See transiit on suurepärane aeg ka erinevate „tabuteemade“, nagu maagia, astroloogia, okultism või esoteerika, õppimiseks. Või hoopis psühholoogia õppimiseks või iseenda psühholoogiliste sisedilemmade lahendamiseks ja hingeliseks tervendamiseks.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Aasta teises pooles liigub Jupiter Sinu 9. majas, avardades Sinu ellusuhtumist ja maailmapilti, kas läbi reisimise ja võõraste kultuuride tundmaõppimise või erinevate teadmiste kogumise. Sinu ellu võib tulla õpetaja või mentor, kes aitab avardada Sinu maailmapilti või uskumusi. Oled tavapärasest enam huvitatud ka spirituaalsetest, religioossetest või filosoofilistest teemadest. Samuti on see soodne aeg uute õpingutega alustamiseks või laabuvad hetkel käsil olevad õpingud lihtsama vaevaga.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Veenuse transiidil Sinu 12. majas võid kogeda harmoonilisemat läbisaamist inimestega, kellega muidu hästi läbi ei saa. Kuna 12. maja on seotud peidetud ja salajase osaga meie elus, siis suhtes olles eelistad sel perioodil veeta ühist paariaega intiimselt ja privaatselt, nautides vaid teineteise seltskonda. Samas võib Veenus tuua ka salajasi armumisi ja isegi salaafääre. Veenuse retrograadi ajal võivad vahel kerkida päevakorda taas suhted või sündmused 8 aasta tagusest ajast (2015. a suvel), Sinu puhul on sellesse segatud kas inimesed, kellega läbisaamine pole olnud kõige parem või hoopis mõni vana salaarmastus tolleaegsest ajast. On aeg soojendada üles mõned suhted ja tuua leppimist või sõlmida kokku lahtised otsad, et saaksid eluga puhtalt lehelt edasi minna.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutuste mõju oled tundnud eelmise aasta jooksul 3. ja 9. majas ning need teemad võivad jätkuda veel sel aastal. Võimalik, et mingid elusündmused panevad Sind ümber hindama oma seniseid tõekspidamisi ja maailmavaateid. Võid kogeda ka uusi alguseid või mingi elufaasi lõppu suhtlemises õdede-vendade ja teiste lähisugulaste või naabritega. Sel aastal liiguvad varjutused aga Sinu rahamajadesse (2. ja 8. maja). Tugevamalt tunned seda mõju alates oktoobrist. Võid oodata ümberkorraldusi ja muutuseid seoses enda või partneri sissetulekute teenimisega. Pole välistatud ka pärandusteemadega tegelemine.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et