Paari päeva pärast on ees ootamas erakordne sündmus, millest kirjutasin ka 2024. aasta prognoosis kõikidele tähemärkidele. Jupiter ja Uraan ühinevad Sõnni märgis 21. aprillil. Nende kahe planeedi ühendus leiab aset ainult umbes iga 14 aasta järel – viimati kohtusid nad Sõnni märgis aastal 1941 ja uuesti kohtuvad nad Sõnnis alles aastal 2107.
Jupiter esindab avardumist, laienemist, head õnne, õpetamist ja filosoofiat ning teda seostatakse ka heade võimaluste ja küllusega. Sõnni märgis toob Jupiter esile vajaduse stabiilsuse ja kindlustunde järele, kuid samas innustada meid avardama oma materiaalset maailma, otsides suuremat küllust ja mugavust. See võib väljenduda soovis investeerida, äritegevuses laieneda või otsida rikkalikumaid kogemusi.
Uraan sümboliseerib muutuseid, uuendusi, revolutsiooni ja ootamatuseid. Sõnni märgiga seotuna võib see tekitada soovi uuendada ja muuta materiaalset maailma ning leida uusi viise ressursside kasutamiseks ja hoidmiseks. See võib tuua kaasa ka ootamatuid muutuseid, mis mõjutavad meie materiaalset heaolu.
Nende kahe suure planeedi – Jupiteri ja Uraani – ühinemine (ehk konjunktsioon) Sõnni märgis on olnud korrelatsioonis suurte muutuste, uute võimaluste ja innovaatiliste lahendustega seoses materiaalse maailmaga. See planeetide ühendus võib innustada meid katsetama uusi lähenemisviise majanduses, tehnoloogia valdkonnas, toidutootmises ja -tarbimises, põllumajanduses ning looduskaitses. Kuna Sõnni valitseb planeet Veenus, mis on seotud ilu ja naudingutega, siis võime olla tunnistajaks ka uuendustele moe-, filmi- ja kunstivallas.
Individuaalsel tasandil võib see konjunktsioon innustada meid uurima oma suhet materiaalsete asjadega ning leidma tasakaalu mugavuse ja vabaduse vahel. See võib tuua kaasa soovi astuda välja oma rutiinist ja avastada uusi viise enda elus stabiilsuse loomiseks, olgu see siis uute karjäärivõimaluste, investeerimisstrateegiate või elustiilivalikute kaudu.
Mis on ajaloos tagasi vaadates juhtunud Jupiteri-Uraani konjunktsioonide ajal?
Ajalooliselt on Jupiteri ja Uraani konjunktsioonid korreleerunud teaduslike saavutuste ja läbimurrete ning sotsiaalsete ja poliitiliste ülestõusude ja vastuhakkudega. Samuti on seotud sellega suured kultuurilised saavutused.
Jupiteri-Uraani viimase konjunktsiooni ajal Sõnni märgis 1941. aasta mais pandi alus mitmetele tehnoloogilistele saavutustele, näiteks valmis just sel ajal Saksamaal Konrad Zuse’i leiutatud arvuti Z3, mis suutis esimese arvutina lahendada automaatselt ning kiirelt ja täpselt kompleksseid matemaatilisi ülesandeid. Kuigi arvutit Z3 väljaspool Zuse’i enda tööd laialdaselt ei kasutatud (II maailmasõja ajal ressursside piiratud kättesaadavuse tõttu), oli see oluline verstapost andmetöötluse ajaloos, pannes aluse digitaalse andmetöötlustehnoloogia hilisematele arengutele.
Sellele eelnev ühendus Sõnni märgis 1858. aasta mais langes aga kokku evolutsiooniteooria avalikustamisega Charles Darwini ja Alfred Russel Wallace’i poolt. Aasta hiljem andis Darwin välja ka esimese seda käsitleva raamatu „Liikide tekkimine“.
Jupiteri ja Uraani ühenduste ajal teistes sodiaagimärkides on samuti aset leidnud maailmamuutvad sündmused. Alustades pisut kaugemalt, siis 1609. aastal (kui ühendus toimus Kaksikutes) andis Johannes Kepler välja teose „Uus astronoomia“ („Astronomia Nova“), milles kirjeldas kaht esimest planetaarse liikumise seadust. Samal ajal esitles Galileo Galilei esimest korda avalikult enda valmistatud teleskoopi, mis oli tolle aja parim. Teadaolevalt oligi tema esimene, kes hakkas taevavaatlusi tegema, avastades Linnutee koosnemise tähtedest, Jupiteri kaaslased, planeedi Veenuse faasid (mis on analoogilised Kuu faasidega), Kuu pinna ebatasasused ja päikeseplekid. Nii Kepleri kui Galilei töö kinnitas paar sajandit varem Koperniku poolt välja pakutud heliotsentrilise maailmasüsteemi teooriat ning pani aluse ka valgustusajastu algusele ja teadusliku mõtlemise levikule.
Jupiteri ja Uraani ühendus Lõvis (juuni-juuli 1789) leidis aset samal ajal, kui Prantsusmaal vallutas rahvas 14. juulil 1789. aastal Bastille’ kindluse. Seda sündmust loetakse ka Prantsuse revolutsiooni alguseks ja seda päeva tähistatakse Prantsusmaal rahvuspühana.
Kahe planeedi ühenduse ajal Kaalude märgis (oma rolli omas siin ka Pluuto) 1969. aasta juulis leidis aset esimene mehitatud maandumine Kuu pinnale, kui Apollo 11 meeskonna liikmed Neil Armstrong ja Buzz Aldrin käisid esimeste inimestena Kuu pinnal. Just siis ütles ka Armstrong legendaarse lause: „See on väike samm ühele inimesele, kuid suur hüpe kogu inimkonnale.“
Kuidas võib Jupiteri-Uraani ühendus aktiveerida Sinu sünnikaarti?
Täpne konjunktsioon (21 kraadi Sõnnis) leiab aset 21. aprillil – mõned sündmused saavutavad sel hetkel kulminatsiooni, teisel juhul aga pannakse idanema uus mõtte- või ideeseemneke, millest areneb hiljem midagi suurt. Isiklikul tasandil võid olla juba muutuste keerises või on need Sind ootamas kuni paari esimese maikuu nädala jooksul. Kõige enam tunnevad seda need, kellel on planeedid või nurgateljed 21 kraadi läheduses fikseeritud märkides (Sõnn, Lõvi, Skorpion, Veevalaja). Positiivsed üllatused (mis esmapilgul ei pruugi isegi tunduda nii positiivsed) võivad oodata neid, kel on planeete või nurgatelgi 21 kraadi läheduses maamärkides (Sõnn, Neitsi, Kaljukits).
Isegi kui Sul ei ole planeete 21 kraadi ümbruses fikseeritud ega maamärkides, siis ühte maja Sinu sünnikaardis valitseb sellegipoolest Sõnn. Just selle maja teemade valdkonnas võid kogeda uusi ja põnevaid arenguid või üllatavaid pakkumisi. Võid vaadata 2024. aasta horoskoopi, kus see Sinu jaoks võib aset leida.
Lisaks võid vaadata, mis toimub nendes majades (ja eluvaldkondades), mida valitseb Jupiter. Traditsioonilise astroloogia järgi valitseb Jupiter Amburi ja Kalade märki ning seega ka nendes märkides olevaid majasid. Just nende majade teemades võid kogeda mustritest vabanemist, vaatad olukordi uue värske pilguga või tunned suuremat valmisolekut ja julgust olla Sina ise. Igasuguste muudatuste sisseviimisel võta aga hetk asjade läbimõtlemiseks, et puhtalt emotsiooni pealt ja uisapäisa ei tegutseks.